Neler yeni

Hoşgeldin!

Forum sitemize giriş yaparak bilgi paylaşabilir ve tecrübelerinizi insanlara duyurabilirsiniz.

Giriş Yap!

Facebook çalışanları kapıda kaldı

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
84,081
Sputnik haber ajansının haberine göre, 1.5 milyardan fazla Facebook kullanıcısının kişisel bilgileri bir hacker forumunda satışa sunuldu.

New York Times ise Facebook çalışanlarının, şirket içi sistem ve iletişimin de çökmesi sebebiyle yavaş yavaş ofisten ayrılmaya başladığını yazdı.

Haberler sonrası şirkete ait hisselerin yüzde 5 değer kaybettiği de ifade edildi.

Twitter kurucusundan güldüren paylaşım

"Facebook domaini (bir Web sitesinin İnternet'teki adı ve adresi) satışa çıkarıldı" haberini alıntılayan Twitter kurucusu Jack Dorsey, alan adı için ne kadar ücret istendiğini sordu. Paylaşım saniyeler içinde viral oldu.

as(2).png

Facebook çalışanları kapıda kaldı​


Sosyal medya devi Facebook ve Instagram ile mesajlaşma uygulaması Whatsapp’a erişim hâlâ sağlanamazken, New York Times’ın teknoloji muhabiri Sheera Frenkel, Twitter’da ses getiren bir haber paylaştı.

ABD’nin saygın gazetelerinden New York Times’ın teknoloji muhabiri Sheera Frenkel, küresel ölçekteki kesintinin boyutlarını değerlendirmek üzere bu sabah Facebook’un binalarına girmek isteyen çalışanların kapıdan içeriye giremediklerini yazdı.

Bilgiyi Facebook’ta çalışan bir arkadaşıyla yaptığı telefon görüşmesine dayandıran Frenkel, çalışanların kartlarının kapıları açmadığını aktardı.


Kaynak : https://www.muhalif.com.tr/haber/facebook-calisanlari-kapida-kaldi-28845
 
Üst